Kablosuz Bilgi Entegrasyonu Nedir

Endüstri alanında kablosuz radyo tabanlı iletişim teknolojileri, son yıllarda daha düşük maliyet, daha yüksek verimlilik, gelişmiş kalite ve çeşitlendirilmiş akıllı servisler (Çevreci yaşam, akıllı şebeke, e-sağlık gibi uygulamalar) sunmak için büyük ölçüde gelişme göstermiştir. Bu teknolojilerin gelecekteki gelişimi, ortaya çıkan kullanıcı ve kullanım senaryolarının sayısız karmaşıklığı, radyo spektrumunun kısıtlı olması (lisanslı ve lisanssız) ve veri yoğunluğu gibi belirlenen çok çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalmıştır.

Modern Teknoloji

Günümüzde insanlar internete WiFi teknolojisi veya modem/LAN ile bağlanmaktadırlar. Bununla birlikte, insanlar birçok bilgi ve iletişim şebekesine erişir ve çok çeşitli cihazlarla çok çeşitli kablosuz sinyaller alma seviyesine ulaşmışlardır. Tüketiciler çeşitli kablosuz hizmetleri talep ettiği için, GPS, radyo, cep telefonları, WiFi ağları, Bluetooth cihazları vb. kaynaklı sinyalleri kullanırlar ve tüm sinyalleri almak için çok pahalı elektronik cihazlar kullanmaları gerekir.

İnternet hala rastgele bir bilgi birleşimi halindedir. Net olmayan siteler genellikle sadece meta verileri tanımlayan aramalarda bulunur. Kablosuz bilgi, eğlence ve iletişim şu anda düzensiz ve kaotik ve kötü WEB güvenliği WiFi gibi teknolojileri çok güvensiz hale getirmektedir.

Yaygın Kullanım Alanları

Ağlar gibi yeni ve gelişmekte olan teknolojiler, kritik bilgileri doğru zamanda doğru kişiye veya organizasyona sunarak askeri operasyonları desteklemekte ve böylece muharebe operasyonlarının verimliliğini önemli ölçüde artırmaktadır. Bu gelişmeler sayesinde ileri ki dönemlerde sınır ötesinde meydana gelebilecek askeri hareketler bu sistemler sayesinde çok daha rahat kontrol edilebilecektir.

Dünya olaylarıyla yönlendirilen yeni misyonlar ve olanaklı teknolojiler askeri operasyonları etkilemektedir. Bu yeni teknolojiler hızla kapsamlı bir mimariye entegre edilmelidir. Bu ağ hedefleme tutarsızlıklarının üstesinden gelmek ve opak ortamlarla ilgili olan yeni savaş paradigmasında asimetrik tehditlere karşı koymak için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir