Adsense Başvurusu Reddedilenler Ne Yapabilir?

İnternet mecrasına girip bu mecra üzerinden para kazanmak isteyenler için bu kazancın önemli bir ayağı olan adsense(Google Reklam Hizmetleri) her başvuruyu kolay kolay kabul etmemektedir. Yaptınız başvurular Google adsense tarafından detaylıca incelenir ve incelemenin ardından reddedilebilir. Peki, bu aşamadan sonra kullanıcılar neler yapabilir?

adsense başvurusu reddedilenler ne yapabilir-1

Neler Yapabilirim?

Adsense zaten genellikle yolladığı maillerde ret sebebini belirtmekte lakin biz ona ek olarak çözümler sunacağız. Öncelikle yetersiz içerik sebebi ile reddedilen başvurumuz için oldukça çeşitli, güncel olayları içeren (aranma olasılığı için), okunması kolay, anlam karmaşası olmayan, kullanıcıya yararlı içerikler bulundurmayı tercih etmeliyiz.

Google politikalarına aykırı olduğu için reddedilen başvurular için ise açıklanan politikaları dikkatlice okumalı kumar ve yasaklı maddeler ile ilgili içerik belirten siteler yapmaktan uzak durmalıyız. Ayrıca fazla reklam vermek suretinde olduğu için reddedilen başvurulara geldiğimizde ise sitenin her yanından fırlayan pop-up, pop-under gibi reklamların yanı sıra reklam olduğu belli olmayan tuzak reklamlarla kullanıcıyı zora düşüren içerikler ret sebebidir.

Adsense başvuru ret sebeplerinden en bilinenine geldiğimizde ise bizleri düşük trafik sebebiyle reddedilme karşılıyor. Yeni kurduğunuz ve aylık trafiği düşük olan bir siteye adsense reklamı almanız neredeyse imkânsızdır. Google için yeterli ziyaretçi aranan bir özelliktir. Bir kaç aylık tanıtım ve yayılma sürecinin ardından site trafiğiniz iyileşince tekrar başvurmayı deneyebilirsiniz.

Ek Olarak Neler Yapabilirim?

Bahsedilen ret sebeplerine getirdiğiniz çözümler yeterli olmadığı takdirde alternatif reklam firmalarına yönlenmeyi tercih etmeniz adsense başvuru ret çözümüdür. Bu firmalar esnek politikaları ve rahatlatıcı çözümleri ile sizlere reklam verme fırsatını daha kolay sunmaktadır. Doğru firmayı seçtiğinizde ve site içi reklam yerleştirmelerini düzgün yaptığınız takdirde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Seçim yapabilmeniz için “Wordego, AdMatic, AdCash, Ligatus, LinkWise” bilinen firmalardır. Ayrıca birden fazla firmayı tercih ederken güzel bir yönetim ile kazancınızı artırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir