E-Spor Girişimleri

E-spor teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan çeşitli oyunların ödüllü turnuvasıdır. Gerçek hayattaki spor kadar sağlıklı olmasa da strateji, refleksler, görsel zekâ gibi birçok olumlu yanı vardır.

E-spor‘un gelişimi

E-spor günümüzde eskiye nazaran çok çok daha fazla ilgi ve destek görüyor. Eskiden bilgisayara oyunlarına gereksiz vakit harcayan bir şey olarak bakıldığından e-spor eskiden ilgi görmüyordu fakat çeşitli girişimciler ve oyun yapımcıları e-spora destek vererek gelişmesini sağladı.

e spor girişimleri-1

E-spor‘un faydaları

Sizin de bildiğiniz gibi spor günlük hayatımızda çok önemli bir yere sahip boşaltım sistemimizin düzgün çalışması gibi bir sürü faydası var. E-spor da özellikle yeni neslin çok büyük bir oranda tercihi haline geldi e-spor çocukların gelişimine çok büyük oranda katkı yapar.

E-spor‘un zararları

E-spor günlük hayatta çok fazla zamanımızı alan bir şey ve bu zamanın tümünü oturarak geçiriyoruz. Oturmaktan bacaklarımız da kireçlenme olabilir. Gün boyu bilgisayarın başında vakit geçirmek doğal olarak obeziteye de davet çıkarmakta. Tabi ki göz kusurları da zararların başında geliyor bilgisayar başında onca saat geçirmek ve ekrana odaklanmak gözlerimize zarar verebiliyor bu yüzden bilgisayar oyunu oynarken her bir saatte bir onar dakikalık molalar vermek göz sağlığınızı korumaya yardımcı olacaktır. Baş ağrısı, e-spor oyuncularının en büyük problemlerinden birisidir uzun süre bilgisayar ekranına bakmak ve odaklanmak başınızın ağrımasına da sebep olabilir. Her ne kadar fazla zararı olsa da e-spor günümüzün en popüler etkinliklerinden birisidir.

E-spor‘un izleyici kitlesi

Nasıl futbol veya basketbolda taraftarlar statları tıklım tıklım dolduruyorsa e-spor taraftarları da turnuva günleri turnuva alanlarını dolduruyor ve takımlarını destekliyorlar. Futbol ve basketbol maçlarını maça gidemeyen taraftarların televizyonda maçları izleyip takımını desteklediği gibi e-spor taraftarları da takımlarını çeşitli canlı yayın platformlarından turnuvayı izleyerek destekliyorlar. E-spor ‘un izleyici kitlesi genellikle otuz yaşının altında gençler oluyor fakat tabi ki de her yaştan insan e-spor ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir