Endüstriyel İnternet Çağı Ve Sanayiye Katkıları

Teknolojik gelişmelerin hızlı ve devamlı temposu, insanların sanayide gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. Bununla birlikte, endüstriyel internet çağı ve sanayiye katkıları ile günümüzde yeni bir sanayi devrimi yani dördüncü sanayi devrimi (Endüstri 4.0) vizyonunu ortaya çıkartmıştır, teknik değişim ve sosyoekonomik etki bakımından katlanarak artması beklenmektedir. Bu nedenle, böyle bir dönüşümle başa çıkmak, sadece teknolojik değil, yenilikçi ve sürdürülebilir sistem çözümlerini kapsayan bütünsel bir yaklaşım gerektirir. Bu makalemde, teknolojik ve sosyal inovasyon arasındaki etkileşimi sürekli proaktif ve dolayısıyla da zamanında sürdürülebilir stratejilerle ortaya koyabilecek bir çerçeve önermekteyiz. Bu stratejiler ekonomik ödülleri kullanabilir, toplumu büyük ölçüde zenginleştirebilir ve çevreyi koruyabilir. Bir sonraki sanayi dalgasıyla ortaya çıkacak yeni gelecek fırsatlar her düzeyde devasadır. Bununla birlikte, bu türden devrimci dönüşümün hazırlığı, sürdürülebilirlik şemsiyesi altında teknolojik yenilikçilik ve sosyal inovasyon güçlerini birleştirmeyi gerektirir.

endüstriyel internet çağı ve sanayiye katkıları-1

Endüstri 4.0 Ve Yenilikçi Oluşu

Dördüncü Endüstri Devrimi hakkındaki son literatürlerin çoğu, Endüstri 4.0’ın yani endüstriyel internet olan teknolojik yenilik doğasına odaklanmaktadır. Teknolojik gelişmedeki hızlı büyümenin ve dijitalleşmenin bireyler ve toplum üzerinde olumlu bir etki yaratıp yaratmadığına dair endişeler var. Böylelikle, teknolojik gelişmelerin toplum sorunlarını çözmek için nasıl kullanılabileceğini düşünürken, teknolojik yenilikleri sosyal bir perspektiften de görmeliyiz. Teknoloji özellikli platformlarda yüksek büyüme ile temsil Sanayi 4,0 var olan sanayi yapılarının bozulduğu ve talep ve arz kombinasyonu ile mal tüketen yeni yollar yarattı. Aynı zamanda insanların nasıl çalışıp tükettiklerini düzenler, varlıkların doğasını değiştirir ve verilerin nasıl elde edildiğini ve manipüle edildiğini etkiler. İnsanların ve işletmelerin yatırım ve sırayla çevreleyen kişisel ve mesleki ortamlarda değiştiren zenginlik yaratmak için Ayrıca, engelleri düşürür.

Yeni Kaynakların Açılması

Yeni derinliklerin tesis edilmesi etrafında dönen endüstrilerde, arka ofis operasyonel verimliliğinin daha hassas noktaları bir kenara itilebilir. İster yeni bir rezerv ya da yaratıcı bir teknoloji olsun, bir sonraki yeniliklerin uç noktasında daha heyecan verici çalışmalara kıyasla soluklaşıyorlar. Bu özellikle talep ve fiyatlar yükseldiğinde doğrudur. Ancak bu önceliklendirme, bir yavaşlamanın sertleştiği anlamına gelir. Petrol ve gaz endüstrisinde, talepte yaşanan bir mali kriz, fiyatların artmasına neden oldu ve şirketler yeni tedarik kaynakları bulmak için mücadele etti. Bu acele, yatay sondajdan hidrolik kırılmaya ve derin su kuyularından iddialı boru hatlarına kadar iyi bilinen atılımları teşvik etti. Ardından, varil başına 100 dolarlık petrol fiyatları 50 $ ‘ın altındaki fiyatlara yol açtı ve düşen talep stoklarının artmasına neden oldu.

Hayatta kalma modunda, bu endüstri için vagonları veya kuyuları döndürme zamanı. Yeni teknolojinin benimsenmesi birçok kuvvet veya momentin daha verimli olmasını sağladı. Bu da üreticilerin aktif kabiliyetleri azaltma konusunda şaşırtıcı derecede küçük bir etki yaratmasını sağladı. Eski ekipmanların kullanımdan kaldırılması ve verimliliğin artırılması büyük ölçüde yardımcı olur, ancak dijital kaynaklardaki değişim uzun vadede önemli olabilir. Sondaj keşfine odaklanmak yerine, dijital insanların verimliliğini ve operasyonun her aşamasını destekleyen bilgileri açabilir. Giderek daha fazla şirket bu yaklaşımı benimsiyor: Sektörde% 10-20’lik dijital penetrasyon günleri bitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir