İmaj Maker Nedir?

İmaj maker, insanların kısa ya da uzun dönem için istedikleri şekle bürünmelerine yardımcı olan kişilerin mesleğine verilen addır. İmaj maker kelimesini incelediğimizde; maker kelimesi İngilizce bir kelimedir. Maker kelimesi ‘’make’’ fiilinden gelmektedir. Make yapmak demek iken; maker da yapıcı, yapan kişi manasına gelmektedir. Bu sebeple imaj maker kelimesinin imaj yapıcı demek olduğunu anlamaktayız. İmaj kelimesine anlamsal olarak baktığımızda ise görünüşünü değiştirme gibi bir açıklamayla karşılaşmaktayız. İmaj maker söz dizisini oluşturan kelimeleri teker teker inceleyerek elde ettiğimiz bütüncül sonuç, imaj maker kelimesinin görünüş değiştirme işini yapan kişilere verilen isim ya da bu anlama gelen bir söz dizisi olduğudur.

imaj maker nedir-1

İmaj Maker’lar neyle uğraşır?

İmaj Maker’lar yani analizimiz sonucunda elde ettiğimiz anlamıyla görünüş değiştirme işini yapıcılar, danışanlarının stiline yönelik fikir sunan, onlara bu manada bir danışmanlık yapan kişilerdir. Örneğin, ünlü bir şarkıcıyı yakından takip ettiğinizde dönemsel değişiklikler göze çarpmaktadır. Bir baktığınızda saçı uzamış, bir baktığınızda kısalmış, bir topuz, bir küt… Ya da elbisesine yönelik de benzer bir durum söz konusu olabilir. Bir albümü için giyimini 70’ler modunda diğerinde ise 80’ler modunda görebilirsiniz. Tüm bu durumu hayata geçirmelerinde onlara yardımcı olan danışmanlar, imaj maker’lardır. Vardığımız analizde de olduğu gibi görünüşü değiştirme işini yapıcılar tam anlamıyla onlardır.

İmaj Maker’ları daha fazla görecek miyiz?

İmaj Maker’lar ile ilgili olarak günümüzde şunu söylemek oldukça olasıdır ki, artık ünlü kişiler dışında çevremizdeki insanların da böyle bir danışmana ihtiyacı vardır. Çünkü insanlar görünüşünden sıkça sıkılmakta kendisine farklı görünümler aramaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında da işin uzmanından alınacak bir fikir oldukça faydalı olabilir. O yüzdendir ki görünüş değiştirme yapıcılar yani imaj maker’lar artık gözümüze daha aşina ve hayatımıza girmeye daha fazla adaylar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir