Kış Aylarında Yapılan Sporlar

Spor yapmak için çok neden var iken, yapmamak için de çok fazla sebep buluruz. Fazla çalışıyorum, iş dışında ki vaktimi de spora mı ayırayım gibi bahaneler üretiriz. Ve bu bahaneler kış mevsimlerinde oldukça artmaya başlıyor. Bu yüzden yaza doğru kilolar gelmeye başlıyor ve yazın hızlı bir şekilde kilo vermek istiyoruz. Bu da çok mümkün olmuyor tabi. Onun için kışın da kendimize yapabileceğimiz sporlar bulmalıyız.

Kış Aylarında Kapalı Alanlarda Yapabileceğiniz Sporlar

Sonbahar mevsimi yaklaştıkça güneşten faydalanma oranımız düşmekte, kendimizi dışarıya, çarşıya atamıyoruz. Bir de kar yağarsa havalar iyice soğumakta bırak spor yapmayı dışarı bile çıkmayız.

Yürüyüş: Yürüyüş, yerine getirebilecek en rahat ve en güzel aktivite, kaslara da, kalbe de zarar vermiyor. Tabi kış mevsimi olacağından dışarıda yürümek istemeyeceksiniz, bu yüzden kendinize bir partner bulun ve birlikte gezin, alışveriş merkezine gidip bir çok mağaza gezebilirsiniz, büyük alışveriş merkezlerini gezmek başlı başına bir spor olacaktır.

Ağırlık Kaldırmak: Sadece kış mevsimlerinde değil her zaman yapılabilecek bir egzersiz türüdür ağırlık kaldırmak, evde, iş yerinde, televizyon izlerken, bebek bakarken birçok işle birlikte yapılabilir ağırlık kaldırmak. Bu işlem kaslarınızın kendisini yenilmesini ve sizi de sıkı tutmayı sağlar.

kış aylarında yapılan sporlar-1

Bilek Hareketleri: Bilek hareketleri birçok esneklik kazandırır, ayak ya da kol burkulmalarında çok fazla acı hissetmenizi önler. Bu hareketleri kışın evde bulaşık yıkarken, süpürge çektirirken, paspas çekerken yapabilirsiniz.

Kar Küreme: Malum kış aylarında kar yağmasından dolayı evimizin önü ve ya bahçemiz, arabamız kardan görünmez, bu karları küremek kolları oldukça çalıştırır. Bu işlere biraz spor bakış açısı ile baktığınız zaman hem temiz hava hem spor bir arada olmuş olacaktır.

Kışın yapılabilecek başka sporlarda bulunabilir, bu sporlar kışın hiç hareket etmeyen vücudumuza oldukça katkı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir