Mail Yedekleme Nasıl Yapılır?

Ekleme Güncellemeleri

Yorum yapanlar bir dizi belirttiği gibi, şirketiniz iş e-postanıza sahihtir. Yasal sonuçlardan kaçınmak için, BT departmanınızı veya yöneticinizi bununla ilgili olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. (Ayrıca, Hakkında İnsan Kaynakları sitesi olarak toplu indir bütün iletileri aynı anda, o bazı kaşları yükseltmek eğer işaret). Tabii ki, bu yöntemlerin hepsinin kişisel e-posta için de işe yaradığını da belirtmek gerekir, bu yüzden bu numaralar yedeklemeye çalıştığınız şey ne olursa olsun yararlıdır.

mail yedekleme nasıl yapılır-1

Outlook Seçenekleri

Outlook’tan birden çok e-postayı kaydetmenin en kolay yolu, kaydetmek istediğinizi seçmek ve bunları Windows Gezgin’inde (veya Mac’te bulunuyorsanız Fin der) bir klasöre sürüklemektir. Bu, e-postaları herhangi bir ekle mail yedekleme için birlikte dosya adıyla tek tek .msg dosyaları olarak kaydeder. Dezavantajı: Daha sonra bunları Outlook’ta açabilirsiniz, ancak .msg biçimi Outlook’a özel olduğundan, başka bir e-posta istemcisi ile karşılaşamazsınız. (Bunları okumak için farklı bir program kullanmak isterseniz, MSG dönüştürücü veya görüntüleyici yazılımına bakmanız gerekir.)

Mac’te Office 2011 kullanıyorsanız, dosyaları sürükleyerek bunları .eml dosyaları olarak kaydedebilirsiniz. Diğer e-posta istemcilerinde açılabilir olarak görülür.

Her şeyi bir Outlook PST dosyasına aktar

Alt klasörler de dahil olmak üzere her şeyin tam bir yedeği için Outlook’un dışa aktarma işlevini kullanmanız gerekir. Outlook 2010’da bu Dosya, Seçenekler, Gelişmiş altındadır. Klasörlerinizi .pst dosyası olarak kaydettiğinizde, posta, takvim, kişiler, görevler ve notlarınızı yedekler. Bu .pst dosyası başka bir bilgisayarda yine yalnızca Outlook tarafından açılabilir duruma gelmektedir.

Outlook’ta “Farklı Kaydet” Komutunu Kullan

Outlook’ta tek tek e-postaları kaydetmek için Dosya> Farklı kaydet komutu, mesajları kaydetmenize olanak tanıyan metin, RTF ve HTML gibi daha evrensel biçimlerdir. Maalesef, ekleri tek tek de kaydetmeniz gerekecek ve bu sadece bir seferde birkaç mesaj kaydetmek için idealdir.

Outlook E-postalarını Diğer Biçimlerde Kaydetmek için Komut Dosyası veya Üçüncü Taraf Aracı Kullanın

Outlook’tan toplu işlerde e-posta alma sorununu çözülmüş durumdadır. Seçili klasörleri Outlook’tan tek .msgs olarak dışa aktarmak için bu VBS komut dosyasını kullanmak en mantıklı olan seçim olarak görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir